Witaj świecie!

Zaczynamy! Nasz projekt „Biblioterapia oraz jej alternatywne zasoby medialne – filmoterapia” ruszył pełną parą. W ciągu kolejnych kilku miesięcy będziemy zastanawiać się nad znaczeniem książki i filmu w życiu człowieka oraz ich wpływem na rozwiązywanie problemów młodych ludzi. Przetrząśniemy zasoby biblioteczne w poszukiwaniu tych pozycji, które poruszają najróżniejsze tematy bliskie osobom w naszym wieku, ale nie tylko. Będzie to trudne zadanie, dlatego chcielibyśmy poprosić Was o pomoc. Co miesiąc na naszym blogu publikować będziemy problematykę, a Waszym zadaniem będzie polecać odpowiednie tytuły z nią związane.

Zacznijmy od czegoś prostego – ŚWIAT WIRTUALNY– tym tematem zajmować będziemy się do końca października. Mamy nadzieję, że uda Wam się znaleźć masę ciekawych pozycji. Powodzenia.

3 uwagi do wpisu “Witaj świecie!

 1. Tematyka” świata wirtualnego”:
  Film ” Truman Show” z 1998 r w reż. Peter,a Weir ukazuje mężczyznę, który odkrywa, że jest głównym bohaterem reality show nadawanego 24 godziny na dobę.

  Książka „Samotność w sieci” Janusza Leona Wiśniewskiego. Powieść współczesna, z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi a przy tym historia miłosna….w Internecie.
  Dostępna również wersja filmowa z 2006 r. w reżyserii Witolda Adamka.

  Książki „Nigdy w życiu” i ” Ja Wam pokażę” Katarzyny Grocholi, o tym jak kontakty przez Internet mogą ułatwić ale i skomplikować życie………
  Dla wygodnych lub tych co stale są w „niedoczasie” dostępna wersja filmowa.

  Film „Exit” reż. G. Koncewicza z pakietu Filmoteki Szkolnej, ukazuje „grę wyobraźni, która łączy elementy realne i nierealne, wzięte z rzeczywistości, oraz te utkane z ludzkich pragnień i fantazji”.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s