„Czy zamiast czytać młodzież woli fundować swoim oczom promieniowanie wydobywające się z komputera?”

„Stajemy się społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Widok nastolatka trzymającego  w ręku książkę wydaje się dziś zjawiskiem wręcz niezwykłym. Mówi się, że sztuka czytania wśród młodych ludzi zupełnie zanikła. (…) Czy zamiast czytać młodzież woli fundować swoim oczom promieniowanie wydobywające się z komputera?”

Nasza ekipa, aby odpowiedzieć na to pytanie, opracowała ankietę, która będzie dotyczyć tego, jak często czytamy, co czytamy i czy wyciągamy jakąś wiedzę życiową z przeczytanych książek. Żeby uczynić ankietę bardziej przydatną w naszym projekcie, jej druga część służy zebraniu informacji na temat problemów, z jakimi spotykamy się w dzisiejszym świecie.

Ankieta została zamknięta. Jej wyniki zostały opublikowane. ZOBACZ. Zachęcamy również do wzięcia udziału w dyskusji pod wpisem. Tematem dyskusji jest oczywiście tytułowe pytanie.

Wykorzystano fragment artykułu Natalii Sieniutowicz opublikowanego na portalu fit.pl.

Jedna uwaga do wpisu “„Czy zamiast czytać młodzież woli fundować swoim oczom promieniowanie wydobywające się z komputera?”

  1. Moim zdaniem czytanie przestało być popularne. Stało się to przede wszystkim za sprawą rozpowszechnienia się alternatywnych kanałów kultury – telewizji i Internetu. Uważam, że zjawisko to ma dwojaki wpływ na społeczeństwo: z jednej strony niszczy indywidualną wyobraźnię i skłania jednostkę do wtapiania się w dominujący nurt, lecz z drugiej czyni sztukę bliższą i łatwiejszą w dostępie dla widza.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s