,,It ends with us”- Colleen Hoover

   ,,Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić”.
„It ends with us” to książka, która już od pierwszych stron wciąga czytelnika. Czytając ją przywiązujemy się do bohaterów: cieszymy się gdy udaje im się przezwyciężyć słabości, płaczemy, gdy coś nie idzie po ich myśli i kibicujemy chłopakowi, który według nas ma skraść serce głównej bohaterki.

Ta powieść opisuje historię Lily Bloom – młodej, niezależnej kobiety,  która otwiera własny biznes- kwiaciarnię dla osób, które nie lubią kwiatów. Wbrew pozorom sklep odnosi sukcesy, a co najważniejsze- jest prowadzony z pasją. W międzyczasie poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi uczucie. Czy jej życie może być jeszcze lepsze? Jednak to, co piękne nie zawsze trwa wiecznie.

Wbrew wszystkim argumentom wskazującym na błahy romans, ta książka taką nie jest. Miłość wcale nie jest tu na pierwszym planie. To jedynie element poboczny, mniej ważny, ale bez którego jednak nie byłoby tej książki. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, przedstawioną za pomocą listów do Eleen DeGeneres, pisanych przez Lily w wieku 16 lat (co swoją drogą było bardzo ciekawym zabiegiem, z którym do tej pory się nie spotkałam). Gdy mamy już pełnię wiedzy, wszystko układa się w całość , a my możemy dojrzeć ukryty morał tej pięknej historii.

Mimo, że nie uważam tej książki za najlepszą w dorobku piśmienniczym tej autorki, to jestem mile zaskoczona ową pozycją. Colleen Hoover powiedziała,  że to najbardziej osobista książka, którą napisała i to widać. Wspaniały styl autorki tylko pomaga lepiej zrozumieć problem. Nie wydaje mi się, by każdy znalazł w niej coś od siebie. Nie każdy ma problemy równe problemom głównej bohaterki, ale jeszcze całe życie przez nami, prawda? Oczywiście nikomu tego nie życzę. Jednak bez względu na to czy przejdziemy przez życie ciągle mając pod górkę lub krocząc drogą usłaną różami, nie możemy się poddawać, tylko walczyć o tych, których kochamy.

Polecam 🙂  Natalia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s