„Aż do kości”, reż. Marti Noxon.

Film „Aż do kości” to nowa produkcja Netflix, z 2017 roku. Reżyserem jest Marti Noxon, główną rolę zagrała Lily Collins.  Obydwie kobiety – reżyserka i aktorka zmagały się kiedyś z zaburzeniami odżywiania. Być może to wpłynęło na realizm i  świetne ujęcie tematu, gdyż „Aż do kości” opowiada historię Ellen- dwudziestoletniej anorektyczki, która rozpoczyna niekonwencjonalną terapię.

Pierwszą rzeczą na którą szczególnie zwróciłam uwagę jest gra aktorska. Uważam, że na największe uznanie zasługuje aktorka pierwszoplanowa. Lily na potrzeby filmu schudła 10 kg, jest wiele scen w których widać tę drastyczną przemianę. Marti Noxon nie boi się pokazywać przeraźliwej chudości – i dobrze. Właśnie to, że widzimy ten problem bez żadnych korekt, poprawek, czy wygładzeń sprawia, że film zapada w pamięć, a może nawet zmienia postrzeganie świata.

Bardzo podoba mi się w filmie właśnie to, że problematyka nie została jedynie „pogłaskana”, ale potraktowana w poważny sposób, bez cenzury. Myślę, że warto obejrzeć „Aż do kości”, aby uświadomić sobie, czym tak naprawdę jest anoreksja. A właściwie, aby uświadomić sobie, że anoreksja jest poważną choroba, a nie chwilowym wymysłem nastolatki podążającej za współczesnym kanonem piękna.

Polecam ten film każdemu, choć jego tematyka nie jest lekka. Jednak może po seansie nasze postrzeganie tej choroby się zmieni. Mam nadzieję, że tylko na lepsze.

Natalia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s