DAGMARA SKALSKA „FITNESS UMYSŁU ZE SKALSKĄ”.

Nie jestem wielką fanką coachingu i wszystkich jego podmiotów, więc gdy zobaczyłam książkę „Fitness umysłu ze Skalską” nie byłam do niej pozytywnie nastawiona. Jednakże coś przekonało mnie, aby po nią sięgnąć i dać jej szansę. I to była świetna decyzja. Już na pierwszych stronach potrafi zaskoczyć swoją nietradycyjną formą. Pojawiają się w niej quizy, pozwalające odkryć typ osobowości, zdjęcia autorki z jej mantrami, mapy myśli… Wszystkie te dodatki sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Ale przejdźmy do samej treści. Skalska swoim dosadnym językiem pisania zmusza czytelnika do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami o charakterze egzystencjalnym. Udziela niewerbalnego wsparcia jednocześnie przedstawiając hierarchię wartości moralnych, którymi czytelnik powinien się kierować w życiu. „Fitness umysłu…” nakłania do myślenia. Słowa autorki potrafią wniknąć głęboko w podświadomość. Nie brakuje w niej jednak dawki humoru, którym zachęca
do kontynuowania czytania. Skalska również podkreśla, że pięknie wyrzeźbione ciało nie da pełni szczęścia, jeśli umysł jest w słabej kondycji.

„Fitness umysłu ze Skalską” nauczył mnie, aby patrzeć na swoje postępowanie z perspektywy osoby trzeciej… oraz by nie oceniać książki po tytule i kategorii do jakiej się zalicza.
                                                                                                                                                         Natalia
Dla zainteresowanych:
http://projektegoistka.pl/kategoria/sciezka-pozytywnej-egoistki/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s