„Cztery pory roku” Stephena Kinga

Książka Stephena Kinga pod tytułem „Cztery pory roku” składa się z czterech różnych opowiadań z dreszczykiem. Nie są to horrory, po których nie będziemy mogli usnąć, aczkolwiek akcja przez cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Autor specjalnie przyporządkował każdą z części do poszczególnych pór roku, aby wprowadzić czytającego
w odpowiedni nastrój.

WIOSNA NADZEI- „SKAZANI NA SHAWSHANK”

Jest to jedno z najbardziej znanych dzieł Stephena Kinga. Swoją popularność zawdzięcza nakręconej w 1994 roku filmowej adaptacji o tym samym tytule. Opowiada historię Andy’ ego Dufresne’ a, który trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze za rzekome zabójstwo swojej żony i jej kochanka. Przeżywa tam istne piekło, jednak w ogóle tego nie okazuje. Wykorzystuje swoją inteligencję w każdym momencie życia i to pomaga mu wyjść cało
z wielu sytuacji. Niezwykle istotnym wątkiem jest także przyjaźń Andy’ ego z Rudym
– człowiekiem, który potrafi przemycić wszystko za mury Shawshank.

LATO ZEPSUCIA- „POJĘTNY UCZEŃ”

Niezwykle inteligentny 13- latek, Todd Bowden, przez przypadek natrafia na trop hitlerowskiego zbrodniarza, który pod przybranym nazwiskiem zamieszkał w jednym z amerykańskich miasteczek. Podczas czytania można pokusić się o stwierdzenie, że po kilku spotkaniach uczeń przerósł mistrza..

JESIEŃ NIEWINNOŚCI- „CIAŁO”

Grupka nastoletnich chłopaków wyrusza na długą wyprawę w poszukiwaniu ciała zmarłego kolegi. Opisy przygód i wspomnień czwórki przyjaciół mogą rozbawić czytelnika do łez, ale nie brakuje także fragmentów mrożących krew w żyłach.

ZIMOWA OPOWIEŚĆ- „METODA ODDYCHANIA”

Ta historia idealnie odzwierciedla uczucia towarzyszące człowiekowi podczas zimnego wieczoru spędzonego w samotności. W tej części Emlyn McCarron podczas jednego z tajemniczych spotkań o wspomina pewien niezwykły poród, który odebrał w Wigilię Bożego Narodzenia. Poród, który zaczął się śmiercią pacjentki w bardzo drastycznych okolicznościach.

Polecam  : ) Klaudia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s