A. Jucewicz – „Wybieraj wystarczająco dobrze”

wybieraj-wystarczajaco-dobrze-b-iext44119249Dzieło „Wybieraj wystarczająco dobrze” jest stworzone na zasadzie opisania wywiadów Agnieszki Jucewicz z wybitnymi psychologami i psychoterapeutami. Nigdy wcześniej nie czytałam tak poruszających wypowiedzi. W książce opisane są przede wszystkim problemy, z którymi się zmagamy i sposoby radzenia sobie z nimi.

Myślę, że pierwszy temat poruszany przez Agnieszkę Jucewicz jest najbardziej zaskakujący. W wywiadzie z Barrym Schwartzem rozmawia o tym, dlaczego lepiej wybierać to, co wystarczająco dobre, a nie to, co najlepsze. Często słyszymy, że nasi najbliżsi chcą dla nas tego co najlepsze, jednak w dzisiejszych czasach, w których mamy tak wiele opcji w każdej dziedzinie życia, trudno jest nam dokonywać wyborów. Właśnie dlatego nie powinniśmy się zadręczać nawet największymi kosztami utraconych możliwości, bo pewnie w czasie selekcji dana oferta była nam najbardziej potrzebna.

W tej lekturze znajdziemy wiele więcej ciekawych sytuacji i tematów, które pewnie przewijały się gdzieś w naszym życiu. Naprawdę gorąco polecam przeczytanie tej książki.

Klaudia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s