Jessica Verdi – „Moje życie od teraz”

moje_życie_od_teraz.jpg

„Moje życie od teraz” Jessici Verdi to na pewno jedna z najbardziej szokujących książek, jakie dotąd miałam przyjemność przeczytać. Myślałam, że będzie to kolejna banalna historyjka o nastoletnim, „trudnym” życiu, ale byłam bardzo mile zaskoczona.

Opowieść o 16-letniej dziewczynie, która prowadzi normalne życie – ma prawdziwych przyjaciół, kochającą rodzinę (nietypową, gdyż wychowuje ją dwóch mężczyzn; są w homoseksualnym związku), troskliwego chłopaka i wielki talent aktorski. Nagle wszystkie możliwe nieszczęścia spadają na nastolatkę, a ta żeby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości, decyduje, że pójdzie do klubu i zapomni o wszystkim – na jedną noc zmieni tożsamość. Dziewczyna jednak nie przewidziała co może z tego wyniknąć i jaki to będzie miało wpływ na jej życie.

Książka porusza wszystkie tematy, które we współczesnym świecie są bardzo kontrowersyjne. Często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak one są poważne oraz, że są coraz większym zagrożeniem dla każdego z nas, jeśli będziemy lekkomyślnie podchodzić do wielu spraw.

Autorka pokazuje nam, że cokolwiek by się nie stało to dzięki pomocy bliskich, a przede wszystkim wiary w siebie i chęci walki możemy normalnie żyć.

Jestem niezwykle ucieszona, że trafiłam na „Moje życie od teraz”. Powieść jest napisana bardzo lekko oraz sprawia, że mimowolnie utożsamiamy się z bohaterką, więc automatycznie cieszymy się z jej sukcesów i smucimy z niepowodzeń. Daje nam ona wiele do myślenia, ale również możliwość spojrzenia z innej perspektywy na wiele rzeczy.

Uważam, że jest to książka godna polecenia; powinni ją przeczytać przede wszystkim każdy nastolatek i każda nastolatka, gdyż może będzie ona lekcją i przestrogą na przyszłość, żeby jednak myśleli nad tym co robią, gdyż jedna noc może zmienić całe ich życie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s