M. R. Foti – „Syreny i bogowie. Tom 1: Dokąd teraz popłynę?”

Syreny-i-bogowie-Tom-1-Dokad-teraz-poplyne_M-R-FotiGłówną bohaterką jest nastoletnia Amelia, która jest księżniczką podwodnego królestwa – Antymidy. Pewnego dnia trzęsienie ziemi niszczy jej ukochane państwo, a ona budzi się na suchym lądzie i ma postać zwykłej dziewczyny. Tam poznaje młodego chłopaka, Jet Mira, który jak się potem okazuje, również ma „podwodne pochodzenie” – jest trytonem. Dziewczyna podpisuje z nim umowę w zamian za ocalenie jej przyjaciółki.Książka opisuje losy Amelii, która na lądzie zawiera nowe znajomości, głównie z innymi syrenami. Podczas wykonywania zadań wyznaczonych przez Jet Mira, dowiaduje się kim naprawdę jest – skąd pochodzi, kim byli jej rodzice, odnajduje siostrę, o której pochodzeniu nie miała pojęcia; co się stało, że została „odłączona” od reszty rodziny.

Wszystkie sytuacje, którym musiała stawić czoła pozwalają jej zrozumieć co jest w życiu ważne i uczy ją samodzielnego podejmowania decyzji.

Autorka dokładnie zobrazowała cały syreni świat. Nazwała poszczególne krainy, wydarzenia, podział czasu, że czytelnik może poczuć, że dane miejsce naprawdę istnieje, a przede wszystkim ma wspaniałą historię swojego pochodzenia i mieszkańców do dziś tam żyjących.

Książka jest idealna na jesienne wieczory, skierowana w szczególności do młodych odbiorców (12-18 lat), więc napisana jest dość prostym językiem. Przyjemna, szybka w czytaniu, pozwoli oderwać się od rzeczywistości i doskonale pomoże się odprężyć po ciężkim dniu. Po przeczytaniu zostawia po sobie lekki niedosyt, czytelnik chce poznać dalsze losy dziewczyny.

Jest to dopiero pierwszy tom, więc przygód Amelii będzie na pewno o wiele więcej.

Autorką jest bardzo młoda dziewczyna,  absolwentka VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach, chociaż jest to jej pierwsza książka to zaliczana jest do udanych i wartych poznania.

Hania Nowaczewska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s