John Perry & Patrick Doughtie – „Listy do Boga”

Odwiedzając ostatnio bibliotekę, natknęłam się na książkę Johna Perry’ego i Patricka Doughtiego pt. „Listy do Boga”. Postanowiłam ją przeczytać, ponieważ zaintrygował mnie jej tytuł.

Książka ta, należąca do literatury współczesnej, została wydana w 2011 roku osiągnęła miano bestsellera. Składa się z 304 stron. Jej okładka nie posiada bogatej szaty graficznej, a nawet śmiem pokusić się o twierdzenie, że może wydać się banalna ze względu na nad wyraz klarowne nawiązanie do tytułu.

Historia zawarta w „Listach do Boga” jest niezwykłą naukę o wierze, cierpieniu i radzeniu sobie ze stratą. Jej główny bohater, siedmioletni Tyler, pokazuje swoja postawę, jak wielka może być miłość i zaufanie do Boga, niezależne od Jego woli.

Chłopiec jest nieuleczalnie chory na raka mózgu, ponadto doświadcza w swoim życiu traumatycznego wydarzenia — śmierci członka rodziny. Jego jedyną pociechą jest pisanie listów do Boga, które z czasem zaczynają inspirować innych bohaterów do działania.

Książka napisana jest przystępnym i zrozumiałym językiem, niezależnie od tego, do jakiej grupy wiekowej należy odbiorca. Wypowiedzi głównego bohatera charakteryzuje rozbrajająca szczerość, bezpośredniość oraz klarowność wyrażanych przemyśleń, dotyczących najtrudniejszych tematów, takich jak życie i śmierć. Akcja toczy się wartko, nie pozostawia miejsca na nudę, a pewne jej elementy i rozważania bohaterów skłaniają do głębszych refleksji na temat wiary w obliczu cierpienia oraz nieuchronność śmierci.

Książka „Listy do Boga” zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ważnym składnikiem utworu było jego zakończenie, które stało się swoistym ukoronowaniem akcji. Jest to chwytająca za serce powieść pełna miłości, ale przede wszystkim opowiadająca o nadziei i dająca nadzieję oraz pozwala docenić wartości życia.

Książka ta jest zdecydowanie godna przeczytania!

Patrycja Krawczyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s